SLO Lębork

Wyjazd do Turcji

              W ramach programu Erasmus+ (projekt "Read, Realize, React), w dniach 2 - 6 marca 2020 roku uczestniczyliśmy w spotkaniu projektowym w Turcji. Szkoła Sehit Ozcan Kan Fen Lisesi w miejscowości Izmit pod Istanbułem, to wyjątkowa placówka - ogromna, nowoczesna, z bardzo wysokim poziomem nauczania. Nauczyciele i dyrekcja przyjęli nas bardzo serdecznie, i choć pobyt w szkole był wypełniony po brzegi zadaniami projektowymi. Mamy nadzieję, że przyjaźnie tam zawarte pozostaną na długo.

             Trzy dni pracowaliśmy nad projektem w szkole. Były to warsztaty i prezentacje. Każdy partner prezentował swój kraj, miasto, szkołę i legendy związane ze swoją ojczyzną. Projektowaliśmy alternatywną okładkę do książki o Harrym Potterze, tworzyliśmy nowe historie i zawieraliśmy ich treść w lapbookach, braliśmy udział w warsztatach o tworzeniu filmów animowanych metodą slow motion. Nauczyciele uczyli się marmurkowej techniki malowania na wodzie :-).

                  Udało nam się także pozwiedzać piękną Turcję. W Izmicie zwiedziliśmy przepiękne, stare miasto, uczyliśmy się robić słynne tureckie słodycze w Fabryce Pismanije; w Fabryce Papieru dowiedzieliśmy się, jak tworzy się papier czerpany, a w ratuszu spotkaliśmy się z sympatyczną panią burmistrz - Fatmą Hurriyet Kaplan. W Istambule odwiedziliśmy Muzeum Hababam Sinifi - najpopularniejszego tureckiego aktora, zobaczyliśmy przepiękne muzeum Hagia Sofia, cysterny bizantyjskie Yerebatam Sarnici, Błękitny Meczet. Niezapomniane będą tańce na statku wycieczkowym po Cieśninie Bosfor.

                   Za pół roku będziemy gościć naszych partnerów w Polsce, w naszej szkole. Mamy nadzieję, że uda nam się pokazać z jak najlepszej strony :-)

Wyjazd do Turcji
Wyjazd do Turcji
Wyjazd do Turcji
Wyjazd do Turcji
Wyjazd do Turcji
Wyjazd do Turcji

Przejdź do góry strony