SLO Lębork

Akredytacja ERASMUS+

             Miło nam poinformować, że nasza szkoła - Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Lęborku, otrzymała AKREDYTACJĘ ERASMUS+.  Spośród prawie 400 szkół w Polsce, składających wniosek o akredytację w sektorze EDUKACJA SZKOLNA, 159 otrzymało Akredytację.

            Akredytacja Erasmus+ przyznawana jest na lata 2021-2027 i gwarantuje uproszczony dostęp do regularnego dofinansowania wyjazdów zagranicznych (mobilności), dlatego też instytucje posiadające Akredytację nie muszą brać udziału w corocznych konkursach wniosków.

             Kluczowym elementem wniosku o Akredytację jest stworzenie Planu Erasmusa, czyli wysokiej jakości działań, których celem jest rozwój szkoły. We wniosku zaplanowano wyjazdy zagraniczne dla uczniów i nauczycieli na najbliższe 5 lat oraz wiele wydarzeń w szkole i w środowisku lokalnym, z uwzględnieniem różnych przedmiotów. Główne cele działań to m.in. wzrost kompetencji językowych i cyfrowych uczniów oraz nauczycieli, podniesienie motywacji do nauki języków obcych, rozwijanie postaw proekologicznych, wzrost świadomości kulturowej, doradztwo zawodowe dla licealistów.

            Możliwość udziału uczniów i kadry w programie Erasmus+ jest ogromnym wyróżnieniem dla szkolnej społeczności. Otrzymanie AKREDYTACJI umożliwi udział w projektach międzynarodowych większości uczniów naszej szkoły przez najbliższe 5 lat.

Zdjęcia aktualnego z projektu Erasmus+ READ REALIZE REACT

Akredytacja ERASMUS+
Akredytacja ERASMUS+
Akredytacja ERASMUS+

Przejdź do góry strony